Fiyat teklifi almak için;
1 - Seslendirmen teklif al butonuna tıklayın.
2 - Metinlerinizi bize e-mail olarak ulaştırın.
3 - Bütçesi ve ayrıntılarını size iletelim.
Bilgi ve yardım için telefon: 0850 500 00 20
İTALYANCA SESLENDİRME ve ANONS sanatçılarımıza oy vermek ister misiniz?
Puan: 5.0 | Oy: 341 | Yorum: 395

İTALYANCA SESLENDİRME

Seslendirme hayatımızın bir parçası. Bazı başyapıtları anlamak için kendi ana dilimizi duyarak ancak kavrayabiliriz. Ne kadar çok dil bilirsek bilelim yinede kendi ana dilimizi duyduğumuz ve iştirak ettiğimiz gibi hiçbir şeyden tat alamayız. Konu ana dilden açıldığı için Dünya üzerinde birçok ulus halk inanç lisan bulunmaktadır. Her ulusun kendine özgü bir dili vardır.

Başka bir ulusun filmini ya da dizisini etkileyici bulan milletler kendi ülkesinde de o jeneriği bulmak ister. İşte tam bu noktada işin en güzel ama bir o kadarda zahmetli olan seslendirme konusu araya giriyor. Bahsettiğimiz bu seslendirmede de İtalyanca Seslendirme devreye giriyor. Adından da gördüğümüz gibi İtalyanların dili olan İtalyanca, seslendirmede kendi yerini bulmuş bir durumdadır.

Günümüzde birçok seslendirme sanatçısı bulunmaktadır fakat bu mesleğe herkes kolay gözüyle bakmaktadır. Bu meslekte kendini para için bu işe atmış kişilerden çok bu işi severek yapan kişiler bulmak zordur. Ama mesleğini hakkıyla icra eden birçok üstat bulunmaktadır.

İtalyanca Seslendirme yapmak hiç de kolay bir iş değildir. O lisanı iyi bilmek ve gramerini ona göre ayarlamak gerekmektedir. Sadece dizi veya filmde değil artık günümüzde birçok reklamda da seslendirme yapılmaktadır.

Hazır İtalyanca Seslendirme demişken birazda seslendirmeden bahsetsek bilgi aktarsak yeridir. Seslendirme aslında pek de yabancı değildir. Diğer adı ise tabiriyle dublajdır. Farklı dillerdeki film reklam veya diziyi kendi diline uyarlayıp ses verme sanatıdır. Peki, bu sanatı icra ederken nerelerden geçip nerelere geliyor. Power Medya CopyrightHangi el emeği göz nuru ile işleniyor. Kolay sanılandan daha zor olan bu meslek nasıl günümüze kadar geliyor olabilir? Tabi ki de işini çok verimli şekilde yapan işinin üstadı uzman kişilerce kontrol edilip uygun ses sanatçısı bulunuyor.

Yapılan her şey yerini ve de kişisini buluyor. Akıtılan her türlü damla alın teri bu işin göz nuru aslında. Bu işin korsan bölümü de var tabi ki. Korsan olarak alım satım yapan her kişilik bu mesleğe de ihanet etmiş bulunmakta.

Ülkemizde birçok dublaj ajansı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra İtalyanca seslendirme ajansıda bulunmakta. Bu mesleğe gayet ilgi boldur. Yapılması güzeldir. Her güzelliğin de kendine has zorlukları ve getirilerinden ibaret götürüleri de vardır.

Bu mesleği icra etmek için özellikle yetenekli olmalıyız. Diksiyonumuz düzgün duygu ve de düşüncelere hakim bireyler olmalıyız. Bu işi yapmaktan çok daha fazla hissetmeliyiz. Ancak o zaman tadına varabiliriz. İnsan insana derdini nasıl anlatır. Tabi ki de lisanıyla. Konuşa konuşa çözüm üretebiliriz. Çözüm üretmek içinde düşünmek gerekir. Konuşma yeteneğinin sadece insana aktarıldığı bir ortamda konuşmazsak eğer, bizim diğer canlılardan ne farkımız kalır ki?

Seslendirmede işte bu yüzden vardır. Başka bir milletin duygu düşüncelerini anlamak için kendi dilimizde harmanlayıp kavramaya çalışırız. Genellikle bu bizlere hoş bir şey olarak gelir. Aslında çok güzel bir değerdir bu. Kilometrelerce uzaklıktaki bir insanın oynadığı rolü ve o anki ruh halini kendi ülkende işinin üstadı olan kişilerce kendi diline çevirip yayınlamak. Teknolojinin gelişmesinin en büyük yararı budur belki de. Bizler teknolojiden hem faydalanıyoruz hem de zararını görüyoruz. Power Medya CopyrightEn çok iletişim bozukluğundan yakınıyoruz teknoloji ilerleyeli. Teknolojinin bize sunduğu en güzel iletişim aracı sanırım seslendirmeden geçmekte. İçeriği ne olursa olsun karşısındaki insana hissettirip aktardıktan sonra her dil güzeldir.

Dublajda farklı terimler vardır. Bu terimlerden en önemlisi ve en özeli üst konuşmadır. Üst konuşma dublajın gereğidir. Olmazsa olmazı ve işini en iyi şekilde icra ettiğinin belirtisidir aslında. Peki ya nedir bu üst konuşma? Üst konuşma, konuşan ses sanatçılarının birbirlerinin lafları bitmeden kelime eklemesi veya devam etmesidir. Tıpkı biri konuşurken araya girmek gibi. Kolay değildir. Kolay olan şey zaten basit kalır. Önemli olan zoru başarmaktır.

İtalyanca (italiano ya da lingua italiana), çoğunluğu İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan 60 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. İtalyan asıllı göçmenlerce Amerika Birleşik Devletleri’nde, Arjantin’de, Brezilya’da, Kanada’da ve Avustralya’da da sıkça konuşulur. Hint-Avrupa dil ailesinin Roman Dilleri kolundadır. Ortaçağ itibariyle Halk Latincesi (Vulgar Latince) çeşitli şivelere ayrılmıştır.

YABANCI DİL SESLENDİRME (EN POPÜLER)