Fiyat teklifi almak için;
1 - Seslendirmen teklif al butonuna tıklayın.
2 - Metinlerinizi bize e-mail olarak ulaştırın.
3 - Bütçesi ve ayrıntılarını size iletelim.
Bilgi ve yardım için telefon: 0850 500 00 20
İSPANYOLCA SESLENDİRME ve ANONS sanatçılarımıza oy vermek ister misiniz?
Puan: 5.0 | Oy: 356 | Yorum: 361

İSPANYOLCA SESLENDİRME

Konuşma ve dinleme iki ayrı eylem olmasına karşın diyalogların iki temel unsurudur. Konuşma davranışı; duygu ve düşüncelerin ifadesinin dil vasıtasıyla gösterge haline gelmesidir. Bu göstergelerin yani cümlelerin dinlenip anlaşılmasıyla, karşılıklı olarak anlaşılma ortamı sağlanır. Bu her iki tarafında uygulayabileceği iki ayrı eylemdir. İnsanların konuşma kadar dinlenilmesine de ihtiyaç vardır. Karşı tarafın sürekli araya girmesine mahal bırakmadan üslubu bir retorik anlatım sayesinde insanların anlaşmaması için hiçbir neden yoktur.

Fikirler farklı olsa da, kişisel özveriler ve empati gücünden de yararlanılarak her zaman bir diyalektik ortamı oluşturmak mümkündür. Bu şekilde bilim ve teknolojide gelişmiştir. Bilgi birikiminin tercümeler yoluyla aktarılması ise, yoğun dil hareketlerini doğurmuştur. İnsanlık tarihi boyunca yabancı dillere çeviriler, tercümanlar yoluyla gerçekleşmiştir. Bilim tarihindeki çok önemli gelişmelere bakıldığında, büyük ölçüde yabancı kaynakların tercümesi ya da bir tercüman tarafından seslendirilmesiyle mümkün olduğu görülmektedir. Power Medya CopyrightO halde şu üç olay iki veya daha fazla kişi arasında gerçekleşmektedir: Konuşma, dinleme ve mesaj. Şayet yabancı bir dil varsa, bu yabancı dilden diğerine çeviren tercümanın yazılı çevirisi ya da sözlü seslendirmesi söz konusudur.

Yabancı dilden ana dile çevrilme faaliyeti her türlü sosyal olgu için geçerlidir. Bununla birlikte seslendirmenin çok detaylı bir şekilde faal olarak yer aldığı sektör ise medya olmuştur. Birçok yabancı dilden günlük konuşma diline çevrilmesi söz konusudur. Bunun önemli bir kısmı Türkçe alt yazı şeklinde olurken, yaygın tercih edileniyse seslendirme şeklinde gerçekleşir. Seslendirmenin tanımı ise en basit ifadeyle şöyledir: Herhangi bir dilde (yabancı, hatta Türkçe de olabilir) söz konusu olan konuşma üzerine inşa edilmiş ses eklemeleridir.

İster medya alanında (TV dizileri, sinema filmleri, belgeseller, sosyal medya vb) kullanılsın ister ekonomi, politika, sanat gibi farklı alanlarda kullanılsın, seslendirme işlemi mutlaka profesyoneller tarafından olmalıdır. Ayrıca teknolojik olarak iyi olanaklarla yapılmalıdır. Konuyla ilgili ise, iletişim ajansları profesyonel bir ortamda müşterilerine hizmet sunmaktadır. Buralarda yabancı dil seslendirmeleri en iyi biçimde yapılmaktadır. Bunlardan biri de İspanyolca seslendirmedir. İspanyolca Latin dil ailesine dahil olup dünya üzerindeki en yaygın üçüncü dildir.

İspanyolca dili İspanya haricinde Meksika, Orta ve Güney Amerika’da ana dil olarak konuşulmaktadır. Güney Amerika’da farklı olarak sadece Brezilya Portekizce konuşur. Bu kadar çok yoğun olan bu dilin seslendirmesi de çok fazladır. Aynı zamanda İspanyolca ABD’deki en popüler ikinci dildir. Power Medya CopyrightBirçok ajans müşterilerin ihtiyaç duyduğu İspanyolca seslendirme işlerini, konusunda çok deneyimli personeliyle gerçekleştirmektedir.

İspanyolca seslendirme için her türlü ihtiyaçlarınız için bu ajansların hizmetinden yararlanabilirsiniz. Reklam tanıtımları, organizasyonlar, seminerler, sinevizyonlar, şirket tanıtımları, film ve yabancı diziler için çok başarılı seslendirme hizmetleri sunulmaktadır.

TV veya Radyo reklamları seslendirmesi, belgesel seslendirmesi, İspanyolca haberlerin seslendirilmesi, La Liga gibi dünyaca ünlü İspanyol ligiyle ilgili seslendirmeler, reklam tanıtım çalışmaları bu türden diğer çalışmalardır. Ayrıca İspanyolca seslendirme bay, bayan, çocuk gibi çeşitli yaş gruplarına göre yapılabilmektedir. Bunun dışında Anons seslendirme için de yapılır. Santral karşılama, santral bekleme ve dinlenme tesisleri bunlara örnektir. Havalimanı, ticari fuarlar vb ihtiyaçlar için ihtiyaç duyulur. Santral anonsları özellikle kurumsal niteliğe sahip firmalar için önemlidir. Böylece karşıdakine kurumsal vizyon da tanıtılır. Çağrı merkezlerinde ise santral anonsları çok işe yaramaktadır.

Aynı şekilde santral bekleme sırasında kulağa hoş gelecek kaliteli bir fon müziği sonrası karşılama anonsu yapılmaktadır. Bu konularda da hizmet veren ajanslarda, santral seslendirmesi için ayrı ayrı ses seçenekleri sunulmaktadır. Dinlenme tesislerinde de, yabancılar için bu gibi seslendirmeler gerekli algı uyarılmasını sağlar. Ajanslarda sadece İspanyolca seslendirme yoktur. Diğer dillerde de çok başarılı seslendirmeler yapılmaktadır.

İspanyolca (Español veya castellano), Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Roman dillerinden biridir. İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela’dır.

YABANCI DİL SESLENDİRME (EN POPÜLER)