Fiyat teklifi almak için;
1 - Seslendirmen teklif al butonuna tıklayın.
2 - Metinlerinizi bize e-mail olarak ulaştırın.
3 - Bütçesi ve ayrıntılarını size iletelim.
Bilgi ve yardım için telefon: 0850 500 00 20
FARSÇA SESLENDİRME ve ANONS sanatçılarımıza oy vermek ister misiniz?
Puan: 5.0 | Oy: 353 | Yorum: 367

FARSÇA SESLENDİRME

Ses ve dillerin varlığı insanlık tarihi kadar eski bir o kadar da karmaşık ve çeşitliliğe sahiptir. Farklı dillere sahip insanların anlaşması, söyleneni anlaya bilmesi de oldukça zordur. Bu yüzden bir dilin başka bir dile çevrilmesi ve başkaları tarafından da anlaşılabilir olması gerekir.

Farklı dildeki kelimelerin veya cümlelerin orijinal duygusu da katılarak farklı bir dile çevrilerek çoğu zaman asıl konuşan dışında başkasının sesinden dinlemeye seslendirme denir. Bu isteğe uygun veya o dili konuşan kişinin sesinin daha sonra görüntüye eklenmesi ile olur. Özellikle diğer ülkelerden gelen film, çizgi film, reklam, belgesel gibi yapıların dile çevrilme sürecinde ivme kazanmıştır. Dublaj da denilen bu ses sanatı genelde özel stüdyolarda ve profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır.

Özellikle yapılan dizi filmlerde ve sinemalarda rol alan karakterlerin gerekli ses rengine ve vurgusuna uygun olmadığı düşünüldüğünde de bu yola başvurulabilir. Ülkemizde bu şekilde çalışan pek çok aktör ve film şirketleri bulunmaktadır. Günümüzün en büyük Pazar alanına dönüşen reklam sektörü de seslendirmenin bel kemiklerinden biri olmuş durumdadır. Power Medya CopyrightÖzellikle bu alanda bile seslendirme yapılırken birçok ünlünün sesi kullanılmaktadır. Farsça Anons Seslendirme hayatımızın tam merkezine oturmuş, teknolojinin gelişmesiyle istenilen tondaki ses istenilen öğeye bile aktarılmıştır.

Seslendirme sadece filmlerle kalmayıp bilgilendirme amacı ile toplu taşıma araçlarında; uçaklarda, tramvaylarda, metrolarda, otobüslerde hatta teknolojik pek çok alette kullanılmıştır. Yönlendirme, komut alma hatta cevap verme seviyesine gelinen teknolojide de hep seslendirme kullanılmaktadır.

Bir karakteri seslendirebilmek için iyi bir ses tonuna, karşıya duyguyu net bir şekilde geçirebilme yetisine ve bu konuda eğitime sahip olmak gerekir. Türkiye de bu konuda eğitim veren pek çok yer bulunmaktadır. Gerekli eğitimler alındıktan sonra profesyonel stüdyolarda çalışılabilmektedir. Power Medya CopyrightBurada önemli olan sesin verebildiği duyguları belirleyip ona göre seslendirme yapmaktır. Ülkemizde en çok seslendirme yapılan diller; İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, İspanyolca, Japonca, Yunanca ve Farsçadır.

Seslendirmede seslendirenin o yöre insanının duygularını bilmesine ve filmdeki kurguya göre hareket etmesini gerektirir. Örneğin aksiyon filmlerinde genellikle heyecan ve gerilim ön plandadır. Dolayısıyla seste de bu duyguları verebilmek gerekir. Duygusal aşk dolu bir filmde ise ses en masum tonundadır ve karşıya aşık olunduğu duygusunu sorunsuzca verebilmelidir. Aksi durumda yapılan çalışmanın hiçbir önemi kalmaz.

Farsça seslendirme de bu seslendirmeler arasında ki önemini korumaktadır. Özellikle kültürel değerlere vurgu yapması ve duyguları yoğun yaşaması açısından bu seslendirmenin yapılması başarı gerektirmektedir. Farsça en eski edebi dillerden biridir. Asya’nın ortasından Akdeniz’e kadar yaygın ve birçok kültürün etkilenmesine neden olan bir dildir. Bu dilde birçok önemli eser verilmiş olup günümüz kadar gelmiştir. Güzelliği, inceliği ve duyguyu seven bir millet olarak dilleri de çok önem görmüş ve ilgi çekmiştir. Alfabesindeki ses çeşitliliği ve harfleri iyi kullanabilme gerekliliği Farsçaya ayrı bir değer katmıştır.

Bütün bu olgular farsça seslendirmeyi gerekli kılmıştır. Farsça seslendirme aynı zamanda bu dile sahip ve iyi kullananlara bir kazanç kapısı olmuştur. Sanata, güzele olan ilgileri ve globalleşen dünyanın her türlü nimetinden yararlanma gereksinimi farsça seslendirmeyi de gerekli kılmıştır.

Özellikle son zamanlarda akıllı telefon uygulamaları, sosyal medya da bu seslendirmeyi desteklemiştir. Çünkü teknoloji firmaları bünyelerindeki ses çeşitliliğini arttırarak daha fazla topluma ulaşmayı hedefleyip bu hedefler doğrultusunda da seslendirmeye ciddi bir pay ayırmışlardır. Farsçada üzerine düşen payı almış ve gelişen dünyaya ayak uydurarak varlığını seslendirme camiasında da kabul ettirmiştir.

Farsça (Farsça: فارسی ; Farsî veya زبان فارسی ; Zabān-e Fārsi) İran, Afganistan, Tacikistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan Hint-Avrupa dil ailesine mensup dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin bir kolu olan Hint-İran dillerinin İran öbeğine bağlıdır. Antik Pers halkının konuştuğu dilden türemiştir. Farsça ve lehçeleri İran, Afganistan ve Tacikistan’da resmî dil statüsündedir. Dünyada yaklaşık 100 milyon kişinin anadili Farsça’dır.

YABANCI DİL SESLENDİRME (EN POPÜLER)