Fiyat teklifi almak için;
1 - Seslendirmen teklif al butonuna tıklayın.
2 - Metinlerinizi bize e-mail olarak ulaştırın.
3 - Bütçesi ve ayrıntılarını size iletelim.
Bilgi ve yardım için telefon: 0850 500 00 20
ÇİNCE SESLENDİRME ve ANONS sanatçılarımıza oy vermek ister misiniz?
Puan: 5.0 | Oy: 337 | Yorum: 381

ÇİNCE SESLENDİRME

Dil, insanların konuşma yetisine sahip olduğu en önemli organını oluşturmaktadır. Konuşma ile çözülemeyecek bir kavramın olmaması dilin ve konuşma özelliğinin en önemli özelliği olarak vurgulanmaktadır. En etkili iletişim aracı dil ve dili doğru kullanma olarak bilinmektedir.

Beden dili de son yıllarda iletişimin etkili bir yönünü ortaya koyarak ön plana çıkmaktadır. İnsanlar ve milletler açısından çok önemli bir konuma sahip olan dil; aynı ülkede ve toplumda yaşayan insanlar arasında birbirleri ile konuşabilmeleri ve iletişim kurabilmelerini sağlamaktadır. Böylece vazgeçilmez bir özelliğe sahip olmaktadır. Dil ve bayrak, ülkelerin diğer ülkeler ve toplumlar tarafından tanınmasını ve özgür bil millet olmalarını göstermektedir. Ülkelerin olmazsa olmaz temel yapı taşları dil ve bayrak olarak bilinmektedir.

Bu denli özel ve önemli bir yere sahip olan dil, dünya üzerinde de kendini ispatlamaktadır. Hele ki Çince; dünya nüfusunun dörtte birlik bir bölümünü oluşturması açısından büyük bir gücü simgelemektedir. Dünyanın dörtte birlik bir nüfusunu Çin’in oluşturması; Çincenin dünya üzerinde en fazla konuşulan dil olduğunun en büyük kanıtı olarak bilinmektedir. Bu kadar etkili bir konuşulma oranına sahip bir dilin kullanım alanında artışa geçmektedir.

Özellikle son yıllarda teknoloji alanında ilerlemesi ve yenilikler gerçekleştirmesi ile aynı zamanda köklü bir geçmişe sahip olunması Çincenin popülaritesini arttırmaktadır. Çok kalabalık nüfus olması Çince seslendirme olarak yapılması gereken alanı sürekli genişletmektedir. Dünya genelindeki birçok ülke ve iş adamları Çin de yatırım yapmaktadır. Daha fazla kitleye ulaşmak ve müşteri potansiyelini arttırmak için böylesine kalabalık bir ülkenin tercih edilmesi ayrıca mantıklı bir tercih olmaktadır.

Tarihi ve kültürel olarak eski zamanlara uzanan Çin etkileri ve sosyal ve kültürel alanda da büyük etkilerinin izlerini dünya üzerinde bulundurması Çincenin daha tanınır bir duruma gelmesine etki etmektedir. Ticari ilişkiler ile iletişimde bulunulan ülkeler ve kullanılan dil, ağırlıklı olarak nüfusa sahip kişilerin olduğu tarafın dili etkin kullanılmaktadır. Power Medya CopyrightÇince seslendirme yapabilmek için uzun süre alınacak bir eğitim gerekli olmaktadır. Çince oldukça zor öğrenilen bir dil olarak Çince seslendirme yapacak kişileri de zorlamaktadır. Sadece Çin dilini öğrenmek değil aynı zamanda etkili ve anlaşılır bir şekilde konuşabilme yeteneğine sahip olmak; diğer taraftan beden dili, jest ve mimikler ile destekleme ihtiyacı hissedilmektedir. Konuşurken vurgu ve tonlamalarda oldukça ihtiyaç duyulan Çince seslendirme nitelikleri arasında yer almaktadır.

Ticaret açısından iletişimde bulunulan ülkeler, seyahat ve kültür gezileri açısından ziyaret edilen ülke için rehberler, otobüsler, hava limanları, belgeseller, tanıtım filmleri, özellikle tekvando da ün yapmış etkili dövüş sanatları müsabakaları için Çince seslendirme oldukça önemli olmaktadır. Yaygın olarak kullanılan Çince seslendirme kesinlikle iyi ve sıkı bir çalışma gerçekleştiren kişiler tarafından yapılmaktadır. Anlamak ve anlaşılmak adına dile tepeden tırnağa hakim olmak esas alınmaktadır. Geleceğe ışık tutan gelişmeleri ile şüphesiz gelecek yıllarda daha da önem kazanan bir yapı ile Çince seslendirme çok daha önemli bir konuma getirilmesi ile adından söz ettirmektedir.

Eğitim ekipmanlarından, internet ile ilişkili teknolojik cihazlardan, reklam ve kamu spotu mecralarına kadar birçok alanda Çince seslendirme etkili ve yaygın olarak kullanılmakta ve her geçen gün kullanımı artmaktadır. Power Medya CopyrightDünyada en çok kişi tarafından konuşulan dil olması ile bir sıfır önde olan Çince, gelişmesi ve geliştirilmesi ile yüksek potansiyele sahip olmakta ve günden güne bu durum önemini arttırmaktadır.

Çince (Çince: 汉语 / 漢語, pinyin: hàn yǔ, diğer adları: 中文, 國文, 华文, 华语), Çin’de ve çevresinde yaşayan bir milyardan fazla kişi tarafından konuşulan binlerce ufak dilin tümüne birden verilen addır ve bunlar tek bir dil sayılırsa, Dünya’da en çok konuşulan dildir. En çok konuşulan lehçesi Mandarin, yaklaşık 850.000.000 kişi tarafından konuşulur.

YABANCI DİL SESLENDİRME (EN POPÜLER)