Fiyat teklifi almak için;
1 - Seslendirmen teklif al butonuna tıklayın.
2 - Metinlerinizi bize e-mail olarak ulaştırın.
3 - Bütçesi ve ayrıntılarını size iletelim.
Bilgi ve yardım için telefon: 0850 500 00 20
ALMANCA SESLENDİRME ve ANONS sanatçılarımıza oy vermek ister misiniz?
Puan: 5.0 | Oy: 339 | Yorum: 397

ALMANCA SESLENDİRME

Dünya üzerinde yüzlerce farklı dil ve millet bulunmaktadır. Her ülkenin, her milletin kendine ait bir dili, bir kültürü mevcut olmaktadır. Kültürler arası değişiklikler insanlar yaşam tarzlarına da etki etmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birçok alternatif ve imkânlar bu diller arasında zorluk çeken kişiler için düzenlenmektedir. Farklı diller hakkında bilgi sahibi olunmadığında gerçekleştirilen hizmetler dahilinde bu sorunlar çözülmektedir. İnsanlar arasındaki iletişimi gerçekleştirmek için her an yeni bir buluş gerçekleştirilmektedir. İletişim cihazları ile kişiler arası iletişimler güçlendirilmekte ve sağlam temeller üzerine kurulması için çalışıp çabalanmaktadır.

Dil farklılığı farklı ülkelere gitme, orada yaşama, seyahat etme ve benzeri durumları engelleyememektedir. Seslendirme, bu konuda insanlara yardımcı olmak ve bilmediği dil hakkında çeviriler yapılması faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Uçaklarda, otobüslerde, filmlerdeki alt yazılarda ve benzeri durumlarda yabancı diller arası geçişi sağlamak amacı ile seslendirme yapılmaktadır. Almanca seslendirme bu imkânların yapıldığı bir yabancı dil olarak tanınmaktadır. Seslendirmeyi yapacak olan kişinin dilleri çok iyi bilmesi ve telaffuz ederken oldukça tecrübeli bir şekilde seslendirmesi önem arz etmektedir. Seslendirmeyi dinleyen karşı taraf telaffuz sıkıntısı ile ikileme düşmemesi gerekmektedir. Tek düze bir seslendirme yerine; vurgu, ses tonu, diksiyon gibi konuşulanı orijinal bir şekilde aktarabilme oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Almanca seslendirme; Almanca dilinin konuşulmadığı ya da bilmeyen kişilerin oluşturduğu alanlarda gerçekleştirilmektedir. Seslendirme; bay ve bayan seslendirmeciler olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca seslendirme yerleri olarak, ihtiyaca göre; belgesel seslendirme, hikâye seslendirme, dinlenme tesisi anons seslendirmesi, otobüs içi seslendirme, radyo seslendirme, reklam filmi seslendirme, çocuk seslendirme, TV reklamları seslendirme, santral seslendirme, şarkı seslendirme, tesis anonsu seslendirme, tanıtım filmi seslendirme, uluslar arası festival ve benzeri organizasyonlar seslendirme, uçak seferleri seslendirme ve benzeri seslendirme alanları olarak bilinmektedir.

Diğer taraftan İngilizce seslendirme, Kürtçe seslendirme, Ermenice seslendirme, Boşnakça seslendirme, Arapça seslendirme, Rusça seslendirme, Hırvatça seslendirme, Fransızca seslendirme, Çince seslendirme, Azerice seslendirme, Bulgarca seslendirme, Almanca seslendirme, İspanyolca seslendirme, Japonca seslendirme, İtalyanca seslendirme, Yunanca seslendirme ve benzeri birçok ülke için seslendirme hizmetleri sunulmaktadır. Böylece farklı ülkelere gitmek, farklı ülkelerden kişiler ile bir arada bulunmak durumlarında aynı dili konuşamıyor olmak iletişimi kısıtlamaktadır.

Tek düze bir dil kullanılarak hiç bir konu da bilgilendirilmemeniz olumsuz durumlar ortadan kaldırılarak daha rahat bir aktivite gerçekleştirilmektedir. Almanca seslendirme yapmak, Almancanın birçok akademik programda kullanılan bir dil olması sebebi ile avantaj sağlamaktadır. Beyni geliştiren ve öğretici bir dil olan Almanca oldukça övülmektedir. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan ve sürekli daha geniş yelpazeye yayılan Almancanın bu etkisi diğer bir avantaj noktasını oluşturmaktadır. Diğer dillerden İngilizceye bakıldığında çeviri ve seslendirme açısından en fazla kullanılan dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Alman vatandaşlar ise İngilizlere göre yüksek bir oranda seyretmektedir. Böyle bir durum ve oranda Avrupa’da konuşulacak ve seslendirme yapılacak diller arasında en üst sıralara yükselecek dilin Almanca seslendirme olduğunu öngörmektedir.

Teknoloji alanındaki hızla ilerleyen gelişmeler seslendirme konusunda da pozitif etkiler bırakmaktadır. Gelecek çağın en çok konuşulacak dilleri arasında yer alması beklenen Almanca, Microsoft yazılımlar ile bu hedefi gerçekleştirmektedir. Almanca seslendirme, akademik belgesellerde, tanıtım filmlerinde, reklamlarda ve medyanın faaliyet gösterdiği mecralarda kullanılmaktadır. Seslendirme işlemi ile birçok insan anlama ve öğrenme konusunda sıkıntı çekmeden öğrenmek istediklerine ulaşabilmektedir. Bilmediği bölgelere gitmek ve bilmediği dillerde konuşan insanları anlamak için çok zorlanmamaktadır.

Almanca (Deutsch) Hint-Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın lisanlarından biridir. 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca, özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya’da konuşulmaktadır. Türkiye’de 25.000 kadar Alman ikâmet etmektedir.
Bu grup eski tâbiriyle Bosporus-Deutsche (Boğaziçi Almanları) ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır.

YABANCI DİL SESLENDİRME (EN POPÜLER)